O mnie

Nazywam się Adam Banasiak, fotografią zajmuję się zawodowo już od ponad 15 lat. Zawsze staram się fotografować tak, aby moje zdjęcia wzbudzały w widzu prawdziwe emocje oraz poczucie obcowania z czymś wyjątkowym.

Oferuję swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie , aby uchwycić i zatrzymać w czasie już na zawsze, te najpiękniejsze chwile w Państwa życiu…

 

Bio

Adam Banasiak jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku geografia. Jednak to fotografia zajęła w jego życiu zawodowym najważniejsze miejsce.

Pierwszy aparat fotograficzny, legendarnej marki Kodak dostał od cioci mieszkającej za granicą, gdy miał zaledwie siedem lat. Ale wówczas szybko go znudził, wolał grać w piłkę  kolegami. Do dawnego prezentu powrócił po latach, już w dorosłym życiu. I tak się zaczęło… od pierwszego zdjęcia studentki przygotowującej się do egzaminu, na ławce w miejskim parku. Wtedy wiedział już, że fotografia to coś, czemu poświęci się całym sercem. Z robienia zdjęć uczynił swój zawód, pasję oraz sposób na życie.

Specjalizuje się przede wszystkim w fotografii z zakresu portret, glamour, akt artystyczny oraz z wykorzystaniem techniki body painting. Zajmuje się również fotografią reklamową, produktową oraz ślubną. Do każdej sesji gruntownie się przygotowuje, jest perfekcjonistą dbającym o każdy szczegół.

Jak mówi często fotografuje dziewczyny z sąsiedztwa, z których wydobywa naturalne piękno, magię, zmysłowość oraz subtelny erotyzm. Dzięki jego fotografiom kobiety odzyskują wiarę i pewność siebie. Preferuje artystyczną fotografię czarno-białą, uważa że jest tajemnicza, unikatowa oraz sensualna i wymaga od autora talentu oraz wyjątkowych umiejętności. Czarno-białe sesje fotograficzne poświęcone kobietom dodają mu twórczej energii. Twierdzi, że fotografia aktu to najtrudniejsza dziedzina fotografii, która wymaga od autora wzbicia się na szczyt twórczej kreatywności.

Adam Banasiak jest uczestnikiem wielu konkursów fotograficznych, a jego prace można spotkać w wielu galeriach, kawiarniach oraz w prywatnych rezydencjach. Pracował dla wielu firm, zarówno polskich jak i zagranicznych, wykonując sesje fotograficzne między innymi do kalendarzy oraz innych publikacji. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowego konkursu Playboy Fotoerotica 2012 oraz Playboy Fotoerotica 2013. W 2015 roku wydał swój pierwszy album poświęcony fotografii artystycznej pt. „Catalogue of Art”. Adam Banasiak pochodzi z Polski, mieszka i pracuje w Poznaniu.

 

Co mówią o mnie inni

Referencje z portalu maxmodels.pl

maxmodels_logoblack

work_to